KIZ ARKADAŞININ BOĞAZINI KESTİ

Okuduğunuz haber
SÖYLEŞİYE KATILDI TEPKİ ÇEKTİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ FUTBOL TAKIMI 1.LİG’DE ŞAMPİYON

Anasayfa   /    Kültür Sanat    /    SÖYLEŞİYE KATILDI TEPKİ ÇEKTİ

SÖYLEŞİYE KATILDI TEPKİ ÇEKTİ

Pamukkale Üniversitesi Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile PAÜ Turizm Seyahat Topluluğu’nun birlikte düzenlediği söyleşiye duayen İşadamı Esat Sivri konuk oldu.

KÜLTÜR SANAT      25 Mart 2018 - 22:23     0

SÖYLEŞİYE KATILDI TEPKİ ÇEKTİ
Örnek Resim

Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşen girişimcilik konulu söyleşiye konuk edilen duayen İşadamı Esat Sivri, girişimcilik hakkında deneyimlerini ve kariyer tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.Topluluk Başkanı Birce Bahçeci’nin sunuculuğunu yaptığı söyleşinin açılış konuşmasını ise PAÜ Turizm Seyahat Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Necmi Özdemir yaptı. Öğr. Gör. Necmi Özdemir yaptığı konuşmada, Girişimciliği kar amacıyla riski üzerine alan kişi olarak tanımladı. Öğr. Gör. Necmi Özdemir, ‘Bugün Denizli’nin ilk Fabrikatörü Duayen İşadamı Esat Sivri’yi PAÜ Turizm ve Seyahat Topluluğu olarak Pamukkale Üniversitesi Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz’ şeklinde konuştu.

Duayen İşadamı Esat Sivri, aile büyüklerinin ve kendisinin kariyer özgeçmişleri ile iş hayatındaki girişimcilik deneyimlerini paylaşarak, öğrencilere iş hayatında girişimcilikte dikkat edilmesi gereken nüansları anlattı.

İş hayatına dair girişimcilik tecrübelerini öğrencilerle paylaşan İşadamı Esat Sivri konuşmasının sonunda, konuyla ilgili öğrencilerden gelen soruları cevapladı.Etkinliğin sonunda günün anısına,Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuray Selma Özdipçiner, ‘Girişimcilik’ konusunda engin tecrübelerini paylaşan Esat Sivri’ye teşekkürlerini sunarak, günün anısına kendisine teşekkür belgesi takdim etti.

Esat Sivri katıldığı söyleşi sonrası,1980’li yıllarda ve sonrasında batmak üzere iken defalarca kez çalışanlarının özverisi sayesinde işletmelerini kurtaran, ancak yanlış yatırımlar ve hileli iflas iddiaları ile DEBA ve GÜNAK isimli iki kuruluşunu batırdığı çalışanlarından tepki aldı.

"PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ İLE İSMİ YAN YANA ANILMAMALI"

İşçiler “Denizli’nin en önemli markalarından biri olan ve akademik eğitim anlamında geleceğimize yön verecek olan gençleri yetiştirdiği için büyük öneme sahip Pamukkale Üniversitesi ile isminin yan yana anılmasının dahi yanlış olduğunu düşündüğümüz bu kişinin genç beyinlere ve tertemiz yüklere seslenmesi akılla açıklanacak bir durum değildir. Denizli’de ve Türkiye’de batması ile değil ama battığını iddia ettiği süreçte yakınlarını zengin etmesi, işçilerini yokluk ve sefaletle başbaşa bırakması, mağduriyetine sebep olduğu işçilerin hakkını ödemek yerine kendi zevkini düşünüp, binlerce ailenin mağdur edilmesine, onlarca kişinin boşanmasına, intihara sürüklenmesine hatta yaşadığı mağduriyeti atlatamadığı için suça bulaşmasına neden olan bir şahsın öğrencilerimize, evlatlarımıza anlatacak neyi vardır ki, böylesine güzide bir kurum o şahsı konuk etmiştir” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

"EMEKLİ MAAŞI İLE ZEVK VE SEFA SÜRÜYOR"

Emekli maaşı geçindiğini söylemesine rağmen süper lüks bir konutta yaşayan, aracının özel şoförü bulunan, yine emekli maaşı ile finanse ettiği özel doktoru tarafından bakımı yapılan Esat Sivri’nin dinç görüntüsü ile dikkat çektiği söyleşiyi eleştiren mağdurlar “bize yaşattığı zulüm nedeni ile, Denizli’de adı “Zalim Esat”a çıkan Esat Sivri, bizlerin haklarını ödemek yerine kurduğu paravan düzen ile torunlarını, çocuklarını, kardeşlerini zengin etti. Bu sayede sevk ve sefa sürmeye devam ediyor. Bundan nemalananlar duruma sessiz kalırken, bizlerinde aynı şekilde sessiz kalmasını bekliyor. Ancak bizler susmayacağız. Hakkımızı da helal etmeyeceğiz. Kendisi bizim paramızla sağda solda kurduğu şirketleri hep yakınlarının adına kayıt ederek, hukuktan kaçmayı başarmış gibi görünüyor. Unuttuğu bir şey var ki, hukuktan kaçsa da adaletten kaçamaz. Vicdanların adaleti ve Allah’ın adaleti karşısında bizim yüzümüze bakamayacak durumda olduğunu kendisi de çok iyi biliyor. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz, bizi üzen Sivri’nin tavrı değil, akademik bir kurumun böyle şaibeli bir ismi davet etmesidir. Denizli’de yüzlerce onurlu iş adamı, girişimci ve gerçek “duayen” varken, gidip Esat Sivri gibi bir isimle söyleşi düzenlemek akıl tutulmasından başka bir gerekçe ile açıklanamaz. Tek korkumuz Sivri’nin öğrencileri hileli iflas ve işçi düşmanlığı gibi konulardaki deneyimli olduğu konularda zehirlemiş olmasıdır. Umudumuz ve temennimiz odur ki o genç beyinler, vicdanlı yürekler Esat Sivri’den etkilenerek onun gibi davranan girişimler olmasınlar. Zira ne Denizlimiz ne de Türkiyemiz böyle bir işletmecilik anlaşını hak etmediği gibi kaldıramaz” diyerek duydukları kaygıları dile getirdiler.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

Örnek Resim