BANDIRMA'DA AZİM PANELİ DÜZENLENDİ

Okuduğunuz haber
SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

SANAL YATIRIM YARIŞMASI

Anasayfa   /    Eğitim    /    SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

SERGİ AÇILIŞI YAPILDI

FESTEKİN’18 11. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Meslek Yüksekokulu Teknik Sergisi 4 Mayıs 2018 Cuma günü açıldı.

EĞİTİM      04 Mayis 2018 - 19:45     0

SERGİ AÇILIŞI YAPILDI
Örnek Resim

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yaptığı konuşmada, Meslek Yüksekokulu öğrenci ve çalışanlarına her ne kadar hukuk profesörü olsa da kendisini de içlerinden biri olarak görmelerini çünkü kendisinin de liseyi teknik bir okulda bitirdiği için sergideki ve okulda ki birçok şeye aşinalığı olduğunu belirterek konuşmasında verdiği proje ve mekanik terim örnekleri ile herkesi şaşırtarak başladı.

Rektör Ayrancı, “Ben geçmişte bu teknik işleri yaptıktan sonra geçiş yaptığım sosyal alanda hiçbir zaman o alanda ki kadar keyif almadım. Onun için sizler lütfen mesleğinizin kıymetini bilin teknik alanlarda çalışmak insana huzur vermesinin yanında zihni sağlıklaştırıcı,  üretime dönük, insana kendini yararlı bir birey olduğunu hissettiren çok önemli bir alan. Biz bu yıl 11. Bilim, Kültür ve Sanat Festivalimizi kutluyoruz ama bizim Meslek Yüksekokulumuzun neredeyse yarım asra dayanan 42 yıllık bir geçmişi var.  Yani hafızası, geçmişi, kökü çınar gibi olan en önemli bölümümüz. Biz buraya bakarak yönümüzü belirliyoruz. Çünkü bizi geçmişe bağlayan geçmişten geleceğe aktaran bilgi, kültür, bilim buokulda mevcut. Bu okulumuzun önü çalışmalarını yürüttüğümüz ve kuracağımız Teknokent projesi ile dahada açılacak ve başarılı çalışmalarını daha üst seviyeye taşıyacaktır. Çünkü biz yenilikçi ve girişimci 3. Nesil bir üniversiteyiz” dedi.

Nurettin Gökşenli ise konuşmasında “Bilindiği gibi, "Meslek Yüksekokulu; belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, iki yıllık eğitim-öğretim sürdüren, ön lisans derecesi veren, bir yükseköğretim kurumudur.2017 verilerine göre tüm MYO'ların toplamı 968'dir.Bu okullarda 2017 itibariyle öğrenci sayısı yaklaşık 2 milyon 560 bindir ki toplam yükseköğretim öğrenci sayısı içinde yaklaşık %30'luk bir orana tekabül eder. Çankırı Meslek Yüksekokulu, 42 yıllık tecrübesiyle, ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştiren, ileri seviyelerde mesleki kurslar veren, kendini ispatlamış mesleki yeterliliğe sahip bir MYO'dur. Ankara Ostim’de bulunan Erkunt Eğitim Merkezine Türkiye de birçok fabrikada çalışan Mühendislere ve Sudan da bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde Yıllarca Eğiticilerin Eğitimi Kurslarını verebilecek kabiliyette olması ki, önümüzdeki birkaç ay içinde Çankırı Meslek Yüksekokulunda bu kursları ileri seviye olarak yine Sudan lı Eğitimcilere vermeyi planlıyoruz, Fakülte seviyesinde kurslar açarak bu işi daha ileri seviyelerde yapabildiğimizin göstergesidir. Meslek Yüksekokulu olarak, öğrencilerimize sadece teknik bilgileri öğretmekle kalmıyoruz, aynı zamanda birer birey olarak sorumluluklarını bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir yüksekokul mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğretmeyi akademik ve idari personel olarak kendimize görev kabul etmekteyiz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 11. Spor Oyunları Turnuvalarında dereceye giren MYO sporcu ve takımları ile Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen makale yarışmasında dereceye giren öğrenciye teşekkür belgeleri Rektör Ayrancı tarafından verildi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

Örnek Resim