Okuduğunuz haber
HEMŞİRELİK HAFTASI DÜZENLENDİ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KONGRESİ

Anasayfa   /    Sağlık    /    HEMŞİRELİK HAFTASI DÜZENLENDİ

HEMŞİRELİK HAFTASI DÜZENLENDİ

Mersin Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Üniversite Hastanesi işbirliğinde ‘Hemşirelik Haftası Kutlama’ programı düzenlendi.

SAĞLIK      15 Mayis 2018 - 10:21     0

HEMŞİRELİK HAFTASI DÜZENLENDİ
Örnek Resim

Mersin Üniversitesinde düzenlenen etkinliğe; İçel Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, Mersin Üniversite Hastanesi Baş Hemşiresi Uzm. Hem. Elif Kettaş, Hemşirelik Fakültesi öğretim görevlileri, İçel Sağlık Yüksekokulu Öğretim Görevlileri, Mersin Üniversitesi Hastanesinde çalışan ve emekli olmuş hemşireler ve hemşire adayları katıldı.

Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu adına konuşmayı, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz yaptı. Doç. Dr. Yılmaz konuşmasında, “Hemşireler sağlık hizmetlerine erişimin savunuculuğunu yapmakta en ön sıralarda yer alan ve sağlık hizmetlerinin sunulmasında kilit önem taşıyan sağlık profesyonelleridir. Hemşireler, toplumdaki bireylerin iletişim kurduğu eleştirel düşünebilen, problem çözme yeteneği olan, bilim ve felsefe yönü güçlü olan bireylerdir. Bu güçlü yanlarımızı her zaman ortaya çıkarmalı ve korumalıyız.” dedi. Hem kendi adına hem de Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu adına hemşirelerin Hemşirelik Haftasını kutlayarak katılan herkese teşekkür etti.

Mersin Üniversite Hastanesi Baş Hemşiresi Uzm. Hem. Elif Kettaş meslektaşlarına “Biz hemşireler ne sağlık ekibinin bir yardımcısı, ne sadece tansiyon ölçmesini bilen, ne de sadece enjeksiyon yapan kişiler değiliz. Bizler sağlık ekibinin birer üyesi olarak bilim ve teknolojinin gelişimi ve tıbbın ilerlemesiyle birlikte kendini geliştiren, kanıta dayalı uygulamalarla ve bilimsel faaliyetlerle kendini ortaya koyan, bütünleştiren bir mesleğin üyeleriyiz” diyerek seslendi. İnsan yaşamının başından sonuna kadar her koşulda destek olan hemşirelerin, Hemşirelik Haftasını kutlayarak konuşmasını sona erdirdi.

Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçilen program; Arş. Gör. Zeliha Yaman'ın “Hemşireler Sağlık Bir İnsan Hakkıdır, Hemşireler Öncü Bir Sestir”, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mualla Yılmaz'ın “Hemşirelikte Duygusal Zeka Neden Önemlidir?” ve Göğüs Hastalıkları Servisi Servis Sorumlu Hemşiresi Uzm. Hem. Hülya Dalak'ın “Hemşirelikte Duygusal Zeka Neden Önemlidir?” sunumlarıyla devam etti.

Katılımcıların merak ettikleri soruları sormalarının ardından, sunumu gerçekleştirenlere teşekkür belgesi verilmesi ve Mersin Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmış olup emekli olan hemşirelere plake

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

Örnek Resim